خانم مریم رجوی: خامنه ای بار دیگر بن بست مرگبار رژیم آخوندها را به نمایش گذاشت و نشان داد جان مردم برای او و نظامش هیچ ارزشی ندارد و تنها دغدغه او حفظ رژیم ولایت فقیه است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۵۱ شهر ایران بیش از ۲۳۱۰۰ نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۶۵۰ نفر، در آذربایجان شرقی به ۳۵۵ نفر، در البرز به ۹۱۰ نفر، در اصفهان به ۱۸۱۰ نفر، در بوشهر به ۸۰ نفر، در تهران به ۳۰۵۰ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۰۰ نفر، در خراسان رضوی به ۱۹۰۰ نفر، در خوزستان به ۱۰۰۰ نفر، در سمنان به ۳۷۰ نفر، در کردستان به ۳۹۰ نفر، در کرمان به ۳۶۵ نفر، درکرمانشاه به ۶۷۰ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۱۳۵ نفر، در گیلان به ۲۱۰۰ نفر، در لرستان به ۵۴۰ نفر و در همدان دست کم به ۵۹۰ نفر رسیده است .

منابع پزشکی در کرج به تأکید می‌گویند تعداد جانباختگان کرونا تنها در این شهر بیشتر از ۸۰۰ نفر است و مواردی که فوت آنها به دلیل مشکلات حاد تنفسی یا قلبی قلمداد شده در حقیقت مبتلا به کرونا بوده‌اند. به گفته این منابع، شمار کسانی که روزانه در استان البرز فوت می‌کنند بیش از ۲۰ نفر است که چنانچه آمار مبتلایانی را که علت فوت آنها اعلام نمی‌شود اضافه کنیم روزانه دستکم ۳۰ نفر است.

در نیشابور شمار جان‌باختگان هر روز بیشتر میشود. بیمارستانها قادر به پاسخگویی نیستند و گورستان اصلی شهر با مشکل جدی مواجه است. تا روز ۱۸ فروردین حدود ۱۸۰ نفر از قربانیان در گورستان اصلی شهر دفن شده‌اند. نیروهای سرکوبگر مانع رفت و آمد آزادانه مردم به این گورستان میشوند. بیمارانی که در روستاها فوت می‌کنند در همانجا دفن میشوند و هیچ کجا به حساب نمی‌آیند.

در حالیکه خامنه ای و روحانی مردم را به سرکار برمیگردانند، زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به جز دو یا سه روز بقیه ایام با صعود آمار مبتلایان روبرو بوده‌ایم ...در سه روز اخیر شاهد رشد آمار مراجعان بدحال، سرپایی، بخش‌های بستری و ویژه بودیم که نگران کننده است...تهران یکی از مهم‌ترین مراکز داغ بیماری کرونا است که با هیچ استان دیگری قابل مقایسه نیست». ابعاد درگذشتگان در تهران به حدی است که زالی زحمات مسئولان شهرداری و سازمان بهشت زهرا در خصوص ساماندهی اجساد متوفیان کرونایی را «حماسه بزرگی» توصیف کرد.

سه روز پیش روحانی وضعیت در سیستان و بلوچستان را سفید اعلام کرد. امروز روزنامه حکومتی شهروند نوشت رئیس سازمان نظام پزشکی زاهدان در نامه‌ای به استاندار تأکید کرد آمار بیماران در ۱۰ روز گذشته ۵/۲ برابر شده است. وی «با ابراز نگرانی از آغاز موج دوم قوی بیماری در استان در روزهای آینده اعلام کرده است در صورت افزایش تعداد بیماران، ملزومات حفاظتی، دارو و تخت بیمارستانی پاسخگوی بیماران نخواهد بود». به نوشته همین روزنامه ۲۶ نفر درسیستان و بلوچستان تحت عنوان ابتلا به کرونا و ۱۳۵ نفر با علائم حاد تنفسی (که اسم مستعار کروناست) جان باخته اند.

در حالیکه دیکتاتوری فاسد و بی‌کفایت آخوندی باعث شده است هر روز شمار بیشتری از هموطنان قربانی شوند، خامنه ای بعد از یک غیبت دو هفته ای در روضه‌خوانی ۴۵ دقیقه ای امروز خود، نه به قربانیان بیشمار کرونا اشاره ای کرد، نه به مردم داغدار تسلیت گفت، نه به مشکلات عظیمی که اکثریت قریب به اتفاق مردم با آن دست به گریبانند پرداخت و نه قول کمترین کمکی از محل صدها میلیارد دلار اموال به سرقت رفته مردم ایران در کارتل‌های اقتصادی تحت کنترل خودش را داد.

 خامنه ای در مورد کرونا گفت: «این مشکل در مقایسه‌ با بسیاری از مشکلات، چیز کوچکی به حساب می‌آید؛ ما مشکلات فراوانی را در دنیا و در کشور خودمان مشاهده کردیم و داشتیم که از این حادثه کمتر نبود....کرونا ما را از توطئه‌ی دشمنها غافل نکند، از توطئه‌ی استکبار غافل نکند...اینکه کسی خیال کند که ما دشمنی نکنیم تا با ما دشمنی نکنند، این نیست؛ اصل نظام جمهوری اسلامی، از نظر آنها قابل قبول نیست، قابل فهم نیست و قابل تحمّل نیست».

خانم مریم رجوی گفت: خامنه ای بار دیگر بن بست مرگبار رژیم آخوندی را به نمایش گذاشت و نشان داد جان مردم برای او و نظامش هیچ ارزشی ندارد و تنها دغدغه او حفظ رژیم ولایت فقیه است. خامنه ای مانند همیشه تلاش کرد برای منحرف کردن اذهان مردم از جنایتهای رژیم در موضوع کرونا به ”توطئه دشمنها” و ”توطئه استکبار“ متوسل شود. این در حالی است که هشتاد میلیون ایرانی ”زیر فشار ظلم و ستم“ کرونای ولایت بسر می برند.

در باره کشتار زندانیان و شرایط وحشتناک زندانهای رژیم همین امروز عفو بین الملل اعلام کرد: ۳۶ زندانی در زندانهای ایران بدست نیروهای امنیتی کشته شدند. تحقیقات مستقل باید به فوریت درمورد مرگ زندانیان ایران صورت گیرد. مسئولان کشتار زندانیان در ایران باید به پای میز عدالت کشیده شوند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ (۹ آوریل ۲۰۲۰)