سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه چهارم خرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۲۰ شهر ایران از ۴۴ هزار تن گذشت.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۵۵۶ نفر، خراسان شمالی به ۵۱۲ نفر، در خوزستان به ۳۳۲۵ نفر، در زنجان به ۵۱۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۸۵ نفر، در قم به ۳۴۳۵ نفر و در لرستان به ۱۳۳۰ نفر رسیده است.

شمار جان باختگان در تهران دست کم ۷۱۰۰ نفر است. در بیمارستان شهدای تجریش حداقل ۲۴۰ بیمار کرونایی و در بیمارستان کاشانی تهران حداقل ۶۰ بیمار کرونایی جان باخته اند. پیش از این علی ماهر عضو ستاد کرونا در تهران اعلام کرده بود بیماران کرونایی در ۱۳۸ بیمارستان دولتی و خصوصی بستری شده اند(روزنامه حکومتی ایران ۳۰ فروردین). به گزارش پزشکان، شمار مراجعات و بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان شهدای تجریش که در ماه اردیبهشت کم شده بود، از اواخر اردیبهشت رو به افزایش گذاشته است. متوسط بیماران بستری در این بیمارستان در اردیبهشت ۳۰ نفر بود که اکنون به ۶۵ نفر رسیده است.

در اصفهان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «وضعیت شهرستان اصفهان هنوز قرمز و آمار افرادی که آزمایش کرونای آنها در غربالگری سرپایی مثبت می‌شود در حال افزایش است و این آمار باید برای ما زنگ هشدار باشد(خبرگزاری نیروی قدس ۴ خرداد). سخنگوی این دانشگاه گفت در مراکز تحت کنترل این دانشگاه «۱۱۲ بیمار با وضعیت حاد در بخش‌های آی سی یو تحت درمان هستند» (خبرگزاری برنا ۴خرداد).

فرماندار بروجرد گفت: «روز گذشته ۲۳۵ نفر با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی مراجعه کرده اند و یک نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده است» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۳خرداد).

استاندار اردبیل گفت: «روند ابتلا به کرونا در این استان که از سیزدهم فروردین سیر نزولی گرفته بود دوباره طی دو سه روز گذشته افزایش یافته است» ( بهنامجو- ایرنا ۴ خرداد).

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار چابهار گفت: «روند رو به رشد مبتلایان به کرونا شهرستان را به وضعیت قرمز رسانده است...در روزهای اخیر در شرایط حادتری قرار گرفتیم. موارد مثبت کرونا در مقایسه با ۲ ماه اول ۱۵ برابر شده است» (پایگاه خبری مردم سیستان و بلوچستان ۴ خرداد).

خبرگزاری صدا و سیمای رژیم آخوندی امروز گزارش کرد در ۱۰ روز اول اردیبهشت میزان افزایش روزانه مبتلایان ۳۲/۱ درصد، در ۱۰ روز دوم ۴۰/۱ درصد و در ۱۰ روز سوم اردیبهشت به ۴۸/۱درصد افزایش یافته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ خرداد ۱۳۹۹ (۲۴ می ۲۰۲۰)