گستردگی ابعاد شیوع کرونا در ایران و پنهان کاری جنایتکارانه رژیم آخوندی، باعث نگرانی و هشدار جدی کارشناسان و مقامهای پزشکی سایر کشورها شده است.

تلویزیون سی ان ان گزارش داد: در حال حاضر در این منطقه از جهان، در خاورمیانه، ایران بعنوان منشا و زمین کشت و رشد منطقه یی ویروس کرونا ظاهر شده است و از ایران این بیماری ویروسی به عراق، افغانستان، کویت، بحرین، عمان و حتی تا فاصله دورتری به لبنان صادر و گسترش یافته است.
ترکیه، افغانستان، عراق و پاکستان هر کدام بشکلی مرزهایشان با ایران را بسته اند.
 
نیویورک تایمز گزارش داد: شیوع عظیم ویروس درایران یک تهدید جهانی می‌شود
زائرین، کارگران مهاجر، تجار، سربازان و ملاها مرتباً از مرزهای ایران عبور می‌کنند و عمدتاً وارد کشورهایی می‌شوند که کنترل مرزی چندانی وجود ندارد
ایران بعد از چین تبدیل به نقطة دومی برای گسترش بیماری شده است. موارد ابتلاء در عراق، افغانستان، بحرین، کویت، عمان، لبنان، امارات و حتی کانادا همه از ایران آمده‌اند...

تورنتو استار کانادا نوشت: بنا به یک تحلیل اولیه توسط یک محقق کانادایی اپیدمی در ایران تقریبا ۲۰۰برابر بیشتر از آن چیزی است که رژیم گزارش کرده و شمار واقعی موارد کرونا در ایران ممکن است به ۱۸هزار نفر برسد . وضعیتی که پیامدهای جهانی وخیم دارد.
ایساک بوگوچ(Isaac Bogoch) نویسنده و تحلیلگر و متخصص بیماریهای عفونی در بیمارستان عمومی تورنتو و دانشگاه تورنتو گفته است میزان واقعی شیوع این بیماری نه تنها برای مردم ایران بلکه برای کانادایی ها و مردم جهان نگران کننده است.
این متخصص بیماریهای عفونی افزود ما اینقدر بهم مرتبط هستیم که این دیگر تنها یک مشکل ایرانی نیست.
کارشناسان از میزان شیوع این ویروس در ایران نگرانند که کمتر از آنچه هست گزارش شده و اینکه انتشار کنترل نشده این بیماری در این کشور ممکن است پیامدهای شگرفی برای مهار شیوع جهانی آن داشته باشد.

تلویزیون ان بی سی نیوز گزارش داد:‌ نرخ مرگ و میر در ایران از هر جای دیگری بیشتر است.
 شیوع ویروس کرونا در ایران عمیقا مشکل آفرین است. کانون کرونا در شهر قم بوده و از آنجا بسرعت گسترش یافته است.
یکی از دلایلی که ابتلا به ویروس کرونا ایران را به این شدت تحت تاثیر قرار داده ظاهرا این است که رژیم ایران به پروازهایش به چین در خلال زمانی که شیوع این بیماری در آنجا در جریان بود ادامه داده است. رژیم ایران روابط بسیار نزدیکی، بلحاظ سیاسی و اقتصادی با چین دارد.
اگر بخواهیم ارقام اعلام شده توسط رژیم ایران را درنظر بگیریم، نرخ مرگ و میر در ایران از هر کشور دیگری از جهان بیشتر است. این موضوع سئوالاتی را پیش می آورد که آیا تعداد اعلام شده کسانی که مبتلا شده اند دقیق است یا نه. یک عضو مجلس از قم که او نیز مبتلا به این ویروس شده روز دوشنبه گفت تا کنون در قم ۵۰ نفر بخاطر ویروس کرونا جان باخته اند.

ان بی سی نیوز افزود: آنچه که بر سر آن اطمینان وجود دارد این است که مردم ایران نگران و سردرگم هستند. قیمت کالاها سر به فلک کشیده اند، بهای ریال در حال پایین آمدن است و مواد اساسی مانند ماده ضد عفونی دست بسختی یافت می شوند و بسیاری در خانه های خود می مانند و برخی هم سفرهای بازرگانی و تعطیلاتی به خارج از کشور را لغو کرده اند زیرا بیم داشتند که وقتی به کشور مقصد برسند قرنطینه خواهند شد.
بسیاری از کشورهای همسایه ایران و دیگر کشورها پروازهای خود را به و از ایران را لغو کرده اند. آنها مرزهایشان را بسته اند زیرا بسیاری از موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهایشان از ایران نشات گرفته اند.

سازمان بهداشت جهانی قرار بود روز سه شنبه تیمی را به ایران بفرستد اما این کار را به تاخیر انداخت و دلیل آن روشن نیست.
به نظر می رسد مقامات ارشد دولت نیز در برابر این ویروس مصون نیستند. اعضای مجلس و شهردار منطقه ۱۳ تهران مبتلا به این ویروس شده اند و حتی جواب آزمایش معاون وزیر بهداشت که مسئول مقابله با ویروس کرونا در ایران است، مثبت بوده است.
آخوندها حتی با وجودیکه این ویروس در سراسر کشور در حال گسترش است، زیارتگاهها را باز نگاه داشته اند و این زیارتگاهها دهها میلیون نفر زائر را هر ساله به ایران جذب می کنند.
بنابراین، شرایط کنونی برای ایرانیان بسیار شکننده است و از مدتی پیش با کمبود اجناس مواجه بوده اند.

کریس ویتی، بالاترین مقام پزشکی انگلستان و مشاور ارشد دولت این کشور از شیوع ویروس کرونا در ایران شدیدا ابراز نگرانی کرد و گفت: در ایران نسبت تعداد کشته‌ها به افراد مبتلا بسیار بالا است. از نگاه ما این نشان دهنده آن است که این تنها نوک کوه یخی است که قسمت بسیار بزرگی از آن هنوز سر بر نیاورده است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد آخر این هفته هیأتی را برای بررسی بیماری کرونا به ایران می فرستد. رئیس این سازمان روز چهارشنبه اعلام کرد افزایش ناگهانی موارد بیماری کرونا در ایران عمیقا نگران کننده است.
رویترز گزارش داد: چندین کشور همسایه ایران بدلیل ترس از انتقال ویروس کرونا مرزهای خود را با ایران بسته اند این موضوع میتواند به اقتصاد لرزان ایران ضربه وارد کند...
کویت، عراق، بحرین، عمان، لبنان، امارات متحده و افغانستان همگی موارد ابتلا به ویروس کرونا را در میان کسانی که به ایران سفر کرده اند گزارش کرده اند. کویت روز چهارشنبه شش مورد دیگر مبتلا به کرونا را که همگی به ایران سفر کرده بودند شناسایی کرده است. کشورهایی که نگران انتقال بیماری از ایران هستند از خاورمیانه فراتر رفته است. کانادا اعلام کرد یک مورد دیگر را که از ایران آمده بوده شناسایی کرده است.

رویترز افزود: افزایش شدید تعداد قربانیان کرونا در یک مدت کوتاه در ایران باعث شده تا مردم ایران در شبکه های اجتماعی مقامهای رژیم را متهم به پنهانکاری کنند. ایران دارای بیشترین تعداد جان باخته در جهان بعد از چین است.
بحرین روز چهارشنبه اعلام کرد بدنبال تائید کرونا در سه نفر از افرادی که اخیرا از ایران برگشته اند تعداد مبتلاین به کرونا در این کشور به ۲۶ نفر رسیده است.
خبرگزاری فرانسه نوشت کشورهای خلیج فارس برای توقف گسترش شیوع کرونا اقداماتی را در جهت قطع ارتباط با ایران اعلام کردند.

ایتالیا با وجودی که در اروپا بیشترین مبتلا به کرونا را دارد اما هیچ کشوری مرزهای خود را به روی آن نبسته است و یک علت مهم آن این است که ایتالیا برای جلوگیری از شیوع اپیدمی کرونا۱۱ شهر این کشور را قرنطینه کرده است. مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها، رستوران‌ها و بسیاری از اماکن عمومی در این شهرها و برخی شهرهای دیگر بسته شده است.
برای تحکیم این قرنطینه گسترده و بر اساس بخشنامه دولت ایتالیا، ورود به شهرهایی که کانون شیوع کرونا هستند و خروج از آن‌ها تا اطلاع ثانوی و بدون مجوز ممنوع است.
فعالیت‌های بزرگ ورزشی و فرهنگی از جمله مسابقات لیگ فوتبال و کارناوال ونیز هم تعطیل شدند.

اتحادیه اروپا با توجه به تدابیر قرنطینه و کنترل در ایتالیا، اعلام کرد هنوز توصیه‌ای برای بستن مرزها در میان کشورهای عضو این اتحادیه ندارد.
این درحالیست که حکومت آخوندی با پرهیز از قرنطینه و اقدامات جدی پیشگیری باعث شده که نه تنها ویروس به همه استانها و نقاط ایران منتقل شود بلکه ایران به کانون گسترش کرونا درخاورمیانه تبدیل شود . به نحوی که کشورهای مختلف ورود هرمسافر و هوپیمایی از ایران را کنترل شدید میکنند و بسیاری از کشورها نیز مرزهایشان با ایران را بسته ند. به خاطر این که از شیوع کرونا که ویروس آن درحالت غیر فعال هم منتقل میشود جلوگیری کنند. ترکیه حتی از ورود مسافران تبعه این کشور که از ایران و بخصوص از شهر قم واردترکیه میشود، جلوگیری می کند یا تدابیر بسیارسختی اتخاذ میکند.